DSV grup foto copy

Sevgili Dostlar

Bir yıllık çalışmayı geride bıraktık . Aşağıdaki linklerden oturumlar esnasında üzerinde durduğumuz tüm kavramların ZihinAtlasını, son gün denklemi tekrar ederken yaptığımız ses kaydını, kısa bir tanıtıcı videoyu ve fotoğraflarımızı indirebilirsiniz.

ZihinAtlası, içerisinde tüm kaynak makaleleri ve videoları içeriyor.

Önerim; Tüm dosyaları makinalarınıza indirmeniz olacak, çünkü bu web sitesi elbet bir gün yok olacak ancak makalelerin paidar kalması için makinananıza indirilmesi önemli.

 

DSV YÖNETİM AKADEMİSİ 2016

 


 

 

 


Mezuniyet Tezi Çalışması

15 Temmuz 2016 tarihinde tamamlanmak üzere, ilgili tüm dosyaları indirip inceledikten sonra.

Üzerinde durduğumuz konu başlıklarından bir tanesini seçip (örn Siloları Yıkmak, Silolaşma kavramı) bu kavram ile ilgili kaynaklarımızı inceleyip, konu ile ilgili ilave araştırmalarda yaptıktan sonra

  • 1 a4 ü geçmeyecek şekilde hazırlanacak “Gerçek bir DSV vaka incelemesi” (örn, “satış departmanı ile operasyon departmanı kendi aralarındaki rekabet yüzünden kurumun hedefini gözden kaçırıyorlar, x tarihinde y müşterisine giderken, z olay oldu” vs. (tarihler, rakamlar, fotoğraflar, şemalar kullanılması vakanın anlaşılması açısında çok etkili olacaktır )
  • Silolaşma (yada seçtiğiniz kavram) çerçevesinde olayın değerlendirilmesi  ve SORUN TESBİTİ (1/2 A4 ü geçmeyecek şekilde )
  • Konu ile ilgili ÇÖZÜM ÖNERİNİZ (spesifik aksiyon önerileri ile) (1 A4 ü geçmeyecek şekilde)
  • Son olarak YÖNETİCİ ÖZETİ (çalışmanızın ana fikri ve çerçevenizin kısa özeti) (1/3 A4 ü geçmeyecek şekilde)

Hazırlayınız.

İPUCU: Öncelikle tüm konuları gözden geçirin (zihin atlasını kullanarak) , konuları gözden geçirirken oturumlar esnasında sizi en çok heyecanlandırmış (“ah şu yaklaşımı daha önce bilseydim keşke” diye düşündüğünüz) konuyu/kavramı hatırlayacaksınızdır. Önerim DSV ile bağdaşıp bağdaşmadığını düşünmeden, derhal sizi heyecanlandıran konuyu seçmenizdir.  İlgili  kaynak makale/döküman (ları)  okurken kendinizi bu kavramı şirketteki yöneticilere aktaracak / öğretecek bir hoca gibi düşününüz (“Edgar Dale Konisi” kavramında olduğu gibi), göreceksiniz, bu düşünce çerçevesi ile okurken konuyu DSV ile bağdaştırmanız çok daha kolay olacak.

 

Konu ile ilgili bana whatsup dan ulaşarsanız randevulaşıp uygun vakitlerde telefon görüşmesi yapabilir,  netleştirilmesi gereken alanlar, ya da en azından fikir alış verişi için konuşabiliriz. (0530 290 12 44)

Sevgi dolu Saygılar

 

 

dsv yönetim akademisi logo2

selfie DSV son

 

Selim Geçit

Haz 2016