CV İNDİRİN İş Dünyasında Fark Yaratmak İçin
İç Dünyanızda Farkındalık Yaratın.
Yaygın düşünme hataları yüzünden birçoğumuz, ömrümüzü tecrübe edebileceğimiz yaşam kalitesinin oldukça altında bir İYİLİK haliyle geçiririz. Öyle anlaşılıyor ki yakın geleceğin (“yeni”) normal şartları altında iyi bir yaşam kalitesi tecrübe etmek için, sadece söz konusu düşünme hatalarını yenmemiz yetmeyecek, bunun ötesinde daha önce gerekli bulmadığımız yeni beceriler edinmemiz de gerekecek. write to info@selimgecit.com Share

Merhaba

Çoğu insan hayal kurmadan yaşar, hayalleri olanların çok büyük bir çoğunluğu da birbirinden problemli sosyal normlar yüzünden hayallerini yaşamadan tükenir.

Bu normları ve yıkıcı etkilerini fark etmek Aktif Durağanlıkla başa çıkmak için doğru bir ilk adım olabilir.

Varlığımızı sürdürmek için sürekli hareket halindeyizdir. Ancak enerjimizin büyük bir çoğunluğunu günlük işleri yürütmek için kullanır uzun vadeli planımızın gerçekleşmesi için yapılması gerekenleri erteleriz.

Beğenilmek, tercih edilen eş, tercih edilen damat, tercih edilen çalışan olmak için, genel kabul gören giyim kuşam ve tavırları adapte eder, saygı gören şirketlerde saygın pozisyonlarda çalışmayı amaç ediniriz.

Bir türlü desek bulmayan, hiçbir zaman tam netleştiremediğimiz hayallerimiz uzun süre ertelenince yaşam gündemimizden düşer, heyecansızlaşır, soluklaşır.

Gün gelir, hayat bizi, artık başarıp başaramayacağımızdan emin olmadığımız, hatta başarsak bile bizi mutlu edip etmeyeceğini bilemediğimiz hayallerimizden tamamen uzaklaştırır.

 

“Uslu çocuk” olmuş, toplumun taktir ettiği, itibarlı saydığı işleri herkes gibi yapmaya FARKSIZLAŞMAYA başlamışızdır.

Öte yandan yaşam enerjimizin önemli bir kısmını da kusurlarımızı kamufle etmek, diğer insanlara iyi ve üstün gözükmek için kullanırız.

Kendimizle barışık kalmak için de hızlı geri dönüş yapacak düşük riskli sığ kazanımlara odaklanırız. (Girişimci olmak, yenilgi, yanılgı mahcubiyet riski taşır, oysa müdür olmak için çabalarken başarısız olmak başkalarını suçlayabileceğimiz için daha az risk taşır, daha az dayanıklılık gerektirir.)

AKTİF DURAĞANLIK

Aktif durağanlık; Yaşamlarımızı kurgularken yeteneklerimiz ve tutkularımızın kesişimiyle ortaya çıkan bir yaşam çizgisi izlemek yerine, ebeveynlerimizin öncelikle kendilerini saygın hissedecekleri, bize uzun süre göz kulak olmalarına gerek kalmadan geri dönüş alabilecekleri güvenli yaşam şablonları kullanıldığında yaşanan bezginlik, heyecansızlık durumu olarak özetlenebilir.

Bu sayfalarda, birlikte çalıştığım birey ve organizasyonların potansiyellerine olan yolculuklarında onlara yoldaşlık ve rehberlik ederken, hep birlikte neler yaptığımıza ve neler öğrendiğimize şahitlik edeceksiniz.

Ben Kimim

Kişisel Bilgiler

Selim Geçit

11.07.1970

Son 9 yılında Otel Müdürlüğü yaptığım 22 yıllık kurumsal kariyerim esnasında, çevremdeki herkes gibi sık sık, endişe, stres, münakaşa, itiş kakış, uykusuz gecelerle dolu uzun bir süreç tecrübe ettim.

2006 yılında BİR KIRILMA NOKTASI yaşamama sebep olan Yönetim Literatürüyle karşılaştım. Önüme çıkan yönetim fikirleri sayesinde yaşam kalitem hızlıca artınca YÖNETSEL BAĞIŞIKLIĞIMI ARTIRMAK bende tutku haline dönüştü.

Bugünlerde beni en mutlu eden yaşam şeklini, birlikte çalıştığım birey ve organizasyonlara, sahip oldukları potansiyele ulaşmaları için rehberlik ve yoldaşlık ederek tecrübe ediyorum. Bir de bu yaptığım iş için bana para vermeleri paha biçilmez.

m o t i v a t e d s p e a k e r

Kimlerle Çalışıyorum

Neler YapIYORUZ

Ürünlere Göz Atın
L - Esasları tüm

Liderliğin Esasları Profesyonel Gelişim Programı

6 tam gün ya da 3er saatlik 15 Zoom oturumu

Poetry moves

Arty projects

Poetry moves

Arty projects

Wild rose

botanical photography

Business Review Workshop

Merkezinde uluslararası yönetim dergilerinden seçilmiş bir makale ve anafikri olan 3 saatlik atölye çalışmaları

Blog - Fark Ettiğimde

Our clients

Driving technology for leading brands