İş dünyasında fark yaratmak için,

İç Dünyanızda Farkındalık Yaratın​

2012’ den bu yana Özyeğin Üniversitesi uygulamalı bilimler fakültesi Otel Yöneticiliği bölümünde dersler veriyor, farklı ölçeklerde, yerli ve yabancı firmalarda Yönetim Akademileri kurguluyor, Yönetim & Liderlik MasterClass programları yürütüyorum.
İş Dünyasında Fark Yaratmak İçin İç Dünyanızda Farkındalık Yaratın​

Merhaba

Çoğu insan hayal kurmadan yaşar, hayalleri olanların çok büyük bir çoğunluğu da birbirinden problemli sosyal normlar yüzünden hayallerini yaşamadan tükenir.

 

Bu normlar ve yıkıcı etkileriyle başa çıkmak için yüksek farkındalık  doğru bir ilk adım olabilir.

Neden Her Şeyden Önce FARKINDALIK?

Varlığımızı sürdürmek için sürekli hareket halindeyizdir. Ancak enerjimizin büyük bir çoğunluğunu günlük işleri yürütmek için kullanır uzun vadeli planımızın gerçekleşmesi için yapılması gerekenleri erteleriz.

Bir türlü desek bulmayan, hiçbir zaman tam netleştiremediğimiz hayallerimiz uzun süre ertelenince yaşam gündemimizden düşer, heyecansızlaşır, soluklaşır.

Gün gelir, hayat bizi, artık başarıp başaramayacağımızdan emin olmadığımız, hatta başarsak bile bizi mutlu edip etmeyeceğini bilemediğimiz hayallerimizden tamamen uzaklaştırır.

Gün gelmiş artık “Uslu çocuk” olmuş, toplumun taktir ettiği, itibarlı saydığı işleri herkes gibi yapmaya FARKSIZLAŞMAYA başlamışızdır.

 

Kendimizle barışık kalmak için de hızlı geri dönüş yapacak düşük riskli sığ kazanımlara odaklanırız. (Girişimci olmak, yenilgi, yanılgı mahcubiyet riski taşır, oysa müdür olmak için çabalarken başarısız olmak başkalarını suçlayabileceğimiz için daha az risk taşır, daha az dayanıklılık gerektirir.)

 

AKTİF DURAĞANLIK

 

Aktif durağanlık; Yaşamlarımızı kurgularken yeteneklerimiz ve tutkularımızın kesişimiyle ortaya çıkan bir yaşam çizgisi izlemek yerine, ebeveynlerimizin öncelikle kendilerini saygın hissedecekleri, bize uzun süre göz kulak olmalarına gerek kalmadan geri dönüş alabilecekleri güvenli yaşam şablonları kullanıldığında yaşanan bezginlik, heyecansızlık durumu olarak özetlenebilir.

Bu sayfalarda, birlikte çalıştığım birey ve organizasyonların potansiyellerine olan yolculuklarında onlara yoldaşlık ve rehberlik ederken, hep birlikte neler yaptığımıza ve neler öğrendiğimize şahitlik edeceksiniz.

Ben Kimim?

Son 9 yılında Otel Müdürlüğü yaptığım 22 yıllık kurumsal kariyerim esnasında, çevremdeki herkes gibi sık sık, endişe, stres, münakaşa, itiş kakış, uykusuz gecelerle dolu uzun bir süreç tecrübe ettim.

Önce çalıştığım otel şirketi içerisinde verdiğim eğitimler, Üniversitelerde yaptığım “LECTURE”lara, bu “LECTURE”lar da profesyonel olarak eğitim hayatına geçmeme sebep oldu.

 

2012’ den bu yana Özyeğin Üniversitesi uygulamalı bilimler fakültesi Otel Yöneticiliği bölümünde dersler veriyor, farklı ölçeklerde, yerli ve yabancı firmalarda Yönetim Akademileri kurguluyor, Yönetim & Liderlik MasterClass programları yürütüyorum.

Bugünlerde beni en mutlu eden yaşam şeklini, birlikte çalıştığım birey ve organizasyonlara, sahip oldukları potansiyele ulaşmaları için rehberlik ve yoldaşlık ederek tecrübe ediyorum. Bir de bu yaptığım iş için bana para vermeleri paha biçilmez.

 

m o t i v a t e d s p e a k e r

Kimlerle Çalışıyorum

Neler YapIYORUZ

Ürünlere Göz Atın
L - Esasları tüm

Liderliğin Esasları Profesyonel Gelişim Programı

6 tam gün ya da 3er saatlik 15 Zoom oturumu

Poetry moves

Arty projects

Poetry moves

Arty projects

Wild rose

botanical photography

Business Review Workshop

Merkezinde uluslararası yönetim dergilerinden seçilmiş bir makale ve anafikri olan 3 saatlik atölye çalışmaları

Blog