İNSANLARI OLDUKLARI GİBİ KABUL ETMENİN LANETİ

SAPTAMA

Günlük yaşantıda, özellikle de iş hayatında tecrübe ettiğimiz kaygıların çok büyük bir kısmı başkalarının bizimle ilgili düşünceleri ile ilgilidir.

“Ne düşünüyorlar acaba? “

“Müdürümün aklından ne geçiyor? “

Çoğumuz bir an önce yöneticilik pozisyonunlarına yükselmeyi hem maddi hem de manevi doyum için isteriz.

Yükselebilmek” için bilgili ve GÜÇLÜ olmak önemlidir.

PROBLEM

Güçlü olmanın zahmetli gereklerini yerine getirmektense, GÜÇLÜ GÖZÜKMEK çok daha kolaydır.

“Gücünün yettiğine” sert davranmak, alaycı ve kritik olmak GÜÇLÜ HİSSETMEK VE GÜÇLÜ GÖZÜKMEK için yöneticilerin ve yönetici namzetlerinin en sık kullandıkları kısayollardan biridir. (özellikle Ortadoğu kültüründen etkilenmiş coğrafyalarda)

Goethe bu konuya 1800’lü yıllarda “Eğer bir bireye olduğu gibi davranırsanız, olduğu gibi kalır. Ama eğer ona, olması gerektiği ve olabileceği gibi davranırsanız, potansiyellerini fark eder, gelişir” diyerek dikkatimizi çekmiş.

ÇÖZÜM

İnsanları oldukları gibi değil, olabilecekleri gibi kabul edip o şekilde iletişim kurmak, onların potansiyellerini fark etmelerini sağlayıp motive etmek için en etkili yollardan biri gibi gözüküyor.

Profen Türkiye işbirliğiyle hazırlanmış Liderliğin Esasları Profesyonel Gelişim Programı, varlığını iş dünyasında sürdüren her profesyonelin yaşam kalitesine katkıda bulunacak şekilde kurgulandı.

4 Gün süren program katılımcıların öz farkındalığını destekleyen kavramlara odaklanarak başlayıp, organizasyonun en tepesine çıktığımızda ihtiyacımız olacak yetkinliklerle odaklanarak bitiyor.

0530 2901244
Selim Geçit

Leave Comment