Mücadelenin Karşı Konulmaz Çekiciliği – Selim Geçit

Babam ticaret hayatı boyunca daima “kıyasıya” bir MÜCADELENİN içinde oldu.

 

Başarılı olup bu başarının tadını çıkartmayı değil, en USTA olduğu şeyi yapmayı; MÜCADELE ETMEYİ tercih etti.

Pek hayal kurmadı, yaşamın tadını çıkarmadı, mücadele etmek için mücadele etti.

NEDEN ÇEKİCİDİR MÜCADELE?

Mücadeleyi kazansak da kaybetsek de biraz “kahramanca” hissederiz kendimizi.

Takdir görürüz eforumuz için. Dostlarımız bizi teskin eder kaybettiğimizde, ilgi gösterir, iyi gelir bu.

“Sivrisinek ısırığına” da benzetebiliriz mücadeleden yenik çıkmayı, kaşınmasını istemeyiz bir yandan ama öte yandan da kaşımaktan haz alırız.

NEDEN TEHLİKELİDİR BU ÇEKİCİLİK?

Bir hayalin peşinden yıllarca koştuktan sonra kaybederek ACEMİ gözükmekten, hayal kırklığı yaşamaktansa, daha kolay olan ; Kaybetsek de kazansak da “kahramanca” hissedeceğimiz USTA MÜCADELECİ olmak daha rahatlatıcı gelebilir.

NE YAPMALI?

Babam mücadeleyle dolu uzun ve bol hayal kırklığı tecrübe ettiği bir yaşam sürdü. Bu hayal kırıklığı, hayallerine ulaşamadığı için değil TUTKUSU OLAN BİR HAYALİ OLMADIĞI İÇİNDİ galiba.

25/11/2018 Pazar günü hem Bilkent’li, hem de ODTÜ’lü de genç dostlarımızla ÖNCE HAYAL KURMAYI DAHA SONRA BU HAYAL İÇİN MÜCADELE ETMEYİ konuştuk.

ZihinTonik Bilkent - ODTÜ Kasım 2018
« of 2 »

Profen Türkiye işbirliğiyle hazırlanmış Liderliğin Esasları Profesyonel Gelişim Programı, varlığını iş dünyasında sürdüren her profesyonelin yaşam kalitesine katkıda bulunacak şekilde kurgulandı.

4 Gün süren program katılımcıların öz farkındalığını destekleyen kavramlara odaklanarak başlayıp, organizasyonun en tepesine çıktığımızda ihtiyacımız olacak yetkinliklerle odaklanarak bitiyor.

0530 2901244
Selim Geçit

Leave Comment